اخبار > برای حوزه علمیه ، در بودجه های پژوهشی متفرقه و مختلف، ،سرانه پژوهشی مشخص به ستاد پرداخت نمی شود


معاون پژوهش حوزه:
برای حوزه علمیه ، در بودجه های پژوهشی متفرقه و مختلف، ،سرانه پژوهشی مشخص به ستاد پرداخت نمی شود
.
چاپ
تعداد بازديد
532
تاريخ و ساعت خبر:
٠٤:٤٤ - 1399/11/28

در انتخاب عنوان و درج برخی از سخنان معاون محترم پژوهش کم دقتی صورت گرفته بود که در سخنان ایشان بحث عدم پرداخت بودجه پژوهش از دولت به حوزه، وجود نداشت که موجب سو تفاهم هایی شد، با اعتذار از ایشان متن خبر اصلاح و مطالب ایشان در ادامه درج می شود:
 

حجت الاسلام والمسلمین ابوالقاسم مقیمی حاجی در حاشیه بازدید مدیر حوزه‌های علمیه از بخش های مختلف معاونت پژوهش حوزه گفت: در کلان مباحث پژوهش ما در ۳ ساحت باید پژوهش را پیش ببریم؛ یکی از این ساحت ها، در بدنه حوزه است.
معاون پژوهش حوزه های علمیه عنوان داشت: مشکل عمده ما در این ساحت بحث حمایت های مالی از پژوهش هاست .
وی با اشاره به کمبود بودجه در امر پژوهش گفت: برای آموزش در موضوع شیوه های پژوهش برنامه های زیادی داریم، اما بدون بودجه عملاً به خروجی نخواهیم رسید.

 

 

حجت الاسلام والمسلمین مقیمی حاجی بیان داشت: دومین ساحت فعالیت معاونت پژوهش در سامانه های جامع پژوهشی انجام می گیرد؛ اما چونکه این سامانه ها‌ی جامع در حوزه وجود ندارند به طبع اطلاعات دقیقی نداریم و نمی توانیم وضعیت پژوهشی را به خوبی تحلیل و تفسیر کنیم.
وی افزود: سومین ساحت فعالیت معاونت پژوهش در حوزه پاسخگویی به نیاز های نظام اسلامی است.
معاون پژوهش حوزه خاطرنشان کرد:مرکز مدیریت حوزه در بودجه های مختلف و متفرقه مربوط پژوهشی ، سرانه مشخص پژوهشی ندارد و همین امر جذب بودجه پژوهشی را مشکل کرده و در تعیین بودجه های متفرقه هیچ قانونی مبنی بر این پرداخت به ستاد وجود ندارد.، بلکه متفرق بوده و قابل مدیریت نیست.
از این رو نکته مهم در مورد حل مسائل پژوهش حوزه، رفتن به سمت سرانه در تمام مواقع تعلّق بودجه های پژوهشی در کشور است؛ باید سرانه پژوهشی در حوزه به طور دقیق مشخص شود تا با این شاخص نسبت به دریافت حمایت های مالی از پژوهش های حوزه اقدام شود.
حجت الاسلام والمسلمین  مقیمی حاجی افزود:  تعیین سرانه پژوهش در حوزه نیازمند زیرساخت سامانه های اطلاعاتی جامع است و امیدواریم این سامانه ها هرچه زودتر ایجاد شوند.

خبر اصلاحی طبق فایل صوتی، شماره خبر : 416899

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
  • سامانه و خدمات
  • ويژه ها

 

 

  • آخرين مطالب
  • پربازديدترين ها